KŘÍŽOVÁ CESTA KUNÍČEK – KUNÍ

ŘÍMSKOKATOLICKÁ FARNOST PETROVICE U SEDLČAN

DNES SE VE SVÉM PUTOVÁNÍ PO KRÁSÁCH KŘÍŽOVÝCH CEST VYDÁME DO ZAJÍMAVÉHO KRAJE SEDLČANSKA A NAVŠTÍVÍME MALEBNÉ VESNIČKY KUNÍ A KUNÍČEK. U MOROVÉ KAPLIČKY SV. ANNY, KTERÁ ZDE VYROSTLA V ROCE 1747, NA OKRAJI MALÉ VESNIČKY KUNÍČEK, ZAČÍNÁ ZAJÍMAVÁ KŘÍŽOVÁ CESTA, ZATÍM NEJMLADŠÍ, KTEROU JSME PŘI NAŠEM PUTOVÁNÍ NAVŠTÍVILI.

KŘÍŽOVÁ CESTA JE ZTVÁRNĚNA VELMI NETRADIČNĚ; JAKO MATERIÁL PRO VYTESÁNÍ ČTRNÁCTI RELIÉFŮ JEDNOTLIVÝCH MOTIVŮ POSLEDNÍ CESTY JEŽÍŠE KRISTA POSLOUŽILY ŽULOVÉ BLUDNÉ KAMENY, KTERÝCH JE V TOMTO KRAJI NA KAŽDÉM KROKU NESKUTEČNÉ MNOŽSTVÍ. AUTOREM ZNAMENITÉHO NÁPADU JE AKADEMICKÝ SOCHAŘ IVAR KODYM Z NEDALEKÉ VSI JALOVČÍ.

CESTA VEDE ÚBOČÍM KOPCE STRÁŽIŠTĚ (ROZHLEDNA) A KONČÍ U KAPLIČKY NA NÁVSI OBCE KUNÍ. CELÝ PROJEKT BYL REALIZOVÁN V LETECH 1998 – 2000, KDY BYLA CESTA VYSVĚCENA SVĚTÍCÍM BISKUPEM MONS. JAROSLAVEM ŠKARVADOU. ZAJÍMAVOSTÍ TOHOTO DÍLA JE TAKÉ SKUTEČNOST, ŽE JEDNOTLIVÁ ZASTAVENÍ SPONZOROVALI OBYVATELÉ OKOLNÍCH VESNIČEK, JAK OSTATNĚ DOKLÁDAJÍ INFORMAČNÍ TABULKY UMÍSTĚNÉ NA POUŽITÝCH BALVANECH.

KDE KŘÍŽOVOU CESTU NAJDEME?