KŘÍŽOVÁ CESTA KUNÍČKO - KUNÍ

KŘÍŽOVÁ CESTA KUNÍČEK – KUNÍ

ŘÍMSKOKATOLICKÁ FARNOST PETROVICE U SEDLČAN

MOROVÁ KAPLIČKA SV. ANNY

VYDEJME SE VE SVÉM PUTOVÁNÍ PO KRÁSÁCH KŘÍŽOVÝCH CEST DO ZAJÍMAVÉHO KRAJE SEDLČANSKA A NAVŠTIVME MALEBNÉ VESNIČKY KUNÍ A KUNÍČEK. U MOROVÉ KAPLIČKY SV. ANNY, KTERÁ ZDE VYROSTLA V ROCE 1747, NA OKRAJI MALÉ VESNIČKY KUNÍČEK, ZAČÍNÁ ZAJÍMAVÁ KŘÍŽOVÁ CESTA, NA PŘELOMU STOLETÍ JEDNA Z NEJMLADŠÍCH CEST, KTERÉ VZNIKLY PO ROCE 1989.

OBRAZ UVNITŘ VÝKLENKOVÉ KAPLIČKY SV. ANNY

NA CESTĚ KŘÍŽOVÉ

KŘÍŽOVÁ CESTA JE ZTVÁRNĚNA VELMI NETRADIČNĚ; JAKO MATERIÁL PRO VYTESÁNÍ ČTRNÁCTI RELIÉFŮ JEDNOTLIVÝCH MOTIVŮ POSLEDNÍ CESTY JEŽÍŠE KRISTA POSLOUŽILY ŽULOVÉ BLUDNÉ KAMENY, KTERÝCH JE V TOMTO KRAJI NA KAŽDÉM KROKU NESKUTEČNÉ MNOŽSTVÍ. AUTOREM ZNAMENITÉHO NÁPADU JE AKADEMICKÝ SOCHAŘ IVAR KODYM Z NEDALEKÉ VSI JALOVČÍ.

KAŽDÝ KÁMEN MÁ KROMĚ RELIÉFU TAKÉ TABULKU SE JMÉNY DONÁTORŮ

KŘÍŽOVÁ CESTA JE KRÁSNÁ I V ZIMNÍM ČASE

CESTA VEDE ÚBOČÍM KOPCE STRÁŽIŠTĚ (ROZHLEDNA) A KONČÍ U KAPLIČKY NA NÁVSI OBCE KUNÍ. CELÝ PROJEKT BYL REALIZOVÁN V LETECH 1998 – 2000, KDY BYLA CESTA VYSVĚCENA SVĚTÍCÍM BISKUPEM MONS. JAROSLAVEM ŠKARVADOU. ZAJÍMAVOSTÍ TOHOTO DÍLA JE TAKÉ SKUTEČNOST, ŽE JEDNOTLIVÁ ZASTAVENÍ SPONZOROVALI OBYVATELÉ OKOLNÍCH VESNIČEK, JAK OSTATNĚ DOKLÁDAJÍ INFORMAČNÍ TABULKY UMÍSTĚNÉ NA POUŽITÝCH BALVANECH.

KAPLIČKA V KUNÍ; TAM KŘÍŽOVÁ CESTA KONČÍ

KDE KŘÍŽOVOU CESTU NAJDEME?